NAUJIENOS

Nemunaitį papuošė lėtojo turizmo skatinimo projekto rezultatai

Birželio 15-18 d. Nemunaityje vyko VO „Ukmergės rajono vietos veiklos grupės“ kartu su partneriais Tauragės rajono vietos veiklos grupe bei Alytaus rajono vietos veiklos grupe įgyvendinamo projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ pleneras, kurio metu menininkai Nemunaičio miestelį papuošė medžio skulptūromis bei pintomis stebulėmis.

Projekto „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ metu siekiama skatinti darnumo idėjomis paremtą požiūrį į keliones, pabrėžiant ryšį su vietiniais žmonėmis, kultūromis, maistu ir muzika. Vienas iš projekto tikslų – Veprių, Mažonų ir Nemunaičio seniūnijose suorganizuoti menininkų plenerus, kurių metu sukurti kūriniai įamžintų projektą ir taptų papildomais turistų traukos objektais.

Lietuvoje lėtojo turizmo atšaka žengia pirmuosius žingsnius, pilotiniam projektui pasirinktos – Veprių, Mažonų ir Nemunaičio seniūnijos, kuriose pradedamos teikti lėtojo turizmo koncepciją atitinkančios paslaugos. Nemunaityje siekiame atrasti vietos turizmo objektus, specifines paslaugas teikiančius žmones. Šis pleneras papildė miestelio lankomų objektų sąrašą ir gražiai įamžino projekto pabaigą, tačiau tikiu, kad kartu žymi ir veržlios lėtojo turizmo plėtros pradžią“, – sako projekto partnerė, Alytaus rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Vida Vrubliauskienė.

Birželio viduryje vykusiame kūrėjų plenere dalyvavo devyni menininkai. Ukmergės rajoną atstovavo – skulptorius Viktoras Žentelis, floristė Stasė Aldona Maskoliūnienė ir kultūros darbuotoja Rasa Laskauskienė. Tauragės rajoną atstovavo medžio drožėjas Nerijus Ališauskas su sūnumi. Alytaus rajoną – Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos menininkai Arūnas ir Ingrida Vaitkai, laisvieji menininkai Agnė ir Andrius Grigaliūnai bei medžio drožėjas Artūras Zienka.

Plenero metu siekta sukurti įdomesnes, jaukesnes viešąsias erdves Nemunaitį lankantiems turistams, todėl įvertinus miestelio aplinką buvo nutarta įrengti medžio skulptūras bei miestelį papuošti baltų motyvais pintomis stebulėmis. Medžio skulptūromis papuoštas miestelio centras, o stebulės įtvirtintos Nemuno pakrantėje.

Paskutiniąją plenero dieną buvo suorganizuotas baigiamasis renginys, kurio metu pristatytas lėtojo turizmo konceptas, projekto dalyvių, teikiančių lėtojo turizmo paslaugas vaizdo siužetai, diskusijos forma aptartos ir gyvai apžiūrėtos realizuotos menininkų kūrybinės idėjos. Plenero dalyvius aplankė ir Alytaus rajono savivaldybės vadovai, jie pasidžiaugė menininkų darbais, dėkojo projekto organizatoriams ir paslaugų teikėjams.

Lėtasis turizmas mūsų krašte – dar palyginti mažai žinomas terminas. Bendraudama su projekto dalyviais, matau, kad turime jį suprasti, pažinti ir žodį „lėtas“ suvokti ne paraidžiui, o kaip gyvenimo filosofiją, kurios esmė – mėgavimasis pačiu keliavimu, vietovės, žmonių, gyvenimo skonių ir spalvų pažinimu“, – baigiamojo renginio metu sveikindama organizatorius ir svečius, kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė.

Pirmasis projekto pleneras birželio 1-4 d. vyko Pagramantyje (Tauragės r.), kuriame meniniais darbais buvo papuoštas kelias „Meilės akmens“ link. Trečiasis pleneras birželio 29 – liepos 1 d. vyko Vepriuose (Ukmergės r.), čia menininkai tapytais darbais papuošė jau neveikiančio Veprių malūno langus.

Projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ pradėtas įgyvendinti 2020 metų kovo mėnesį. Projektu metu sukurta verslo strategija, suburti lėtojo turizmo paslaugų teikėjai, jiems pravestas mokymų ciklas, trijose seniūnijose suorganizuoti plenerai bei baigiamieji renginiai.

Projekto organizatoriai dėkoja plenero dalyviams už puikius kūrinius, kurie džiugins ne tik miestelių gyventojus, bet ir atvykstančius lėtojo turizmo mėgėjus.

Projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „LEADER” veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas”.